ירח ורוד

לירח מלא בכל חודש יש שם משלו בהתבסס על העונה או התקופה בה הוא מופיע. תרבויות עתיקות שונות או שבטים שונים נתנו שמות שונים לכל ירח מלא, בהתאם להתגלויות הטבע בסביבתם.

הירח המלא של אפריל ידוע בכינויו ירח ורוד, שמו של הירח ורוד מקורו בשפע של פרחים ורודים קטנים שמתחילים בדרך כלל להתפשט על פני האדמה בתחילת האביב, ונראים ממש כמו שמיכה שעוטפת את הירוק. שמו של פרח זה הוא פלאקס זוחל creeping phlox. עם זאת, הפלאקס הזוחל הזה אינו הדבר היחיד שמתחיל לפרוח במהלך הירח הוורוד המלא .

בחודש אפריל, אנחנו כבר בתוך האביב. פרחים, כרי פרחים צבעוניים, וניצנים חדשים מכל עבר.
האוויר רוטט בציפייה ותחושה של אפשרויות באוויר, והתנועה הפנימית שבתוכנו היא בנושאי שגשוג ושינויי חשיבה פנימים ועמוקים.
פוריות, שינוי, צמיחה חדשה וכושר הסתגלות הם נושאים מרכזיים במהלך הירח הוורוד של אפריל. אנו מתנערים מכובד החורף ומחבקים את ימי האביב הקלילים.

הירח הוורוד המלא הוא הזמן להיות מרוכזים לחלוטין בהווה. עברנו את שלבי התכנון והתחלנו ליישם את השינויים שתכננו מתוך האנרגיה הפנימית שהיינו בה במשך כל החורף.

בהרבה שבטים אינדיאנים, הירח המלא של אפריל קשור לצמיחת האביב התוססת. שבט הצ’ירוקי אף כינה אותו ירח הפרחים (אם כי שם זה משמש לרוב לירח המלא של מאי), וחגג אותו לצמיחת צמחי מרפא שימושיים וצמחי מרפא קסומים.

הצ’רוקי האמינו כי הרוח של “האיש הארוך” קשורה בירח ולכן הם יבצעו טקסים כדי לכבד אותו במהלך הירח הוורוד המלא. דוגמה לטקס כזה היה ריקוד הברך העמוקה, שהתבסס על תנועות צפרדע המים. שבט אסיניבוין כינה את הירח המלא של אפריל בשם ירח הצפרדעים.

אפריל הוא זמן גם בו נהרות ונחלים מתחילים להפשיר. בהתאם לכך, שבט שושון כינה את הירח המלא של אפריל “ירח מפשיר”, ושבט אראפאהו כינה אותו “הירח שבו קרח נשבר בנהר”.

המים שהופשרו הם לא הדבר היחיד שזורם כעת, אלא גם המייפל. סירופ המייפל היה חלק בלתי נפרד מתרבויות ילידיות והיה הסוכר שלהם. מייפל הוא עץ הגדל בעיקר בצפון מזרח אמריקה ובקנדה והנוזל הוא למעשה שרף שקוף הניגר מהעץ.  מנקבים חור בגזע העץ והנוזל המתוק ניגר החוצה… המייפל גם מסמל הרמוניה בתוך הקהילה ועם כוחות הטבע סביב.

מבחינה רוחנית, הירח הוורוד מסמל לידה מחדש והתחדשות. הצבע הוורוד קשור בהחייאה של יופי ושמחה. משמש כתזכורת לכך שהחיים הם עליות וירידות, מעגל בלתי פוסק של עצירה והתעוררות מחודשת. הפרחים אולי נעלמים לזמן מה אבל הם תמיד חוזרים.

אז השנה ירח ורוד מלא יתרחש ב 16/4/22. הירח הורוד אינו באמת ורוד אבל כולו אופטימיות, הנאה וציפייה להגשמת החלומות .

מילות מפתח של ירח ורוד: נדיבות, פוריות, קלילות, התקדמות, שינוי, גדילה, צמיחה חדשה

רעיונות לחגוג בירח מלא ורוד:
להתחבר לטבע. לא צריך לנסוע רחוק עכשיו, אפשר למצוא ממש ליד הבית שטח קצת בתולי שהטבע נוכח בו.

קחו רגע לשבת בחוץ ופשוט להיות… יחפות על האדמה, להשען על עץ או ממש לשכב על האדמה. נשמו את אוויר האביב ושימו לב איך הטבע פורח סביבכם, נשמו אותו פנימה.

ירח אפריל ידוע גם כירח הרוח בגלל סופות הרוח המפיצות זרעים וחיים חדשים. הקדישו זמן להרהר ביופי ובפליאה של עובדה זו.

כעיקרון, כל ירח מלא הוא זמן עוצמתי ויעיל לביטוי של אנרגיות הקשורות אליו, אז הרגישי חופשי לשלב כל דבר שמרגיש לך שמשתלב עם האנרגיה של ירח ורוד ושל האביב.

הירח היום

שמות הירח ומשמעותו

מקצבי הירח

שיר לירח מלא