ירח פרחים

השם של הירח המלא נגזר בלוח השנה החקלאי העתיק ע”פ אירועי הטבע שהופיעו בעוצמה באותו חודש. והחודש פרחי בר צצים בשפע בכל מקום.

סוגים רבים של כלניות, שום פראי, פעמוניות כחולות, תורמוס, סיגליות ועוד פרחי בר רבים.
תצוגות צבעוניות רגע לפני שהקיץ מגיע בצורה רשמית.

ירח הפרחים מגלם את האנרגיה של בלטיין (1.5) והאביב. הימים ממשיכים להתארך, הטמפרטורות החמות ממשיכות לעלות ואמא טבע פורחת במלואה, הטבע חוגג את החיים עם עלים ירוקים ופרחים בשלל צבעים, עם פרפרים ודבורים. האדמה מלאה בחיים ובאפשרויות.
עם זאת, בשלב זה האנרגיה של ההתעוררות מדברת על צעדים קטנים קדימה. לשים לב שאנו לא מתישים את עצמנו בפעולות גדולות מדי. לשים דגש על אותנטיות, דיוק ומנוחה מתאימה. וגם על אהבה, צחוק, חגיגה והנאה.

Image by Briam Cute from Pixabay

ירח הפרחים מסמל גם פוריות וגם ריפוי, ולכן ירח זה מכונה לעיתים מכונה ירח הארנבת – זמן פוריות. האמונה היא שהירח המלא בזמן הזה מועיל למי שמנסה להרות.
שמות נוספים לירח החודש: ירח רוקד, ירח חלב (לפני הרפתות התעשייתות, תקופה זו היתה זמן של מתן חלב רב) , ופריחת ירח.

החודש הירח המלא יהיה ב16.5, והחודש יש לנו גם ליקוי ירח.

ליקוי ירח

ליקוי ירח מתרחש אך ורק בירח מלא, כאשר השמש, הירח וכדור הארץ שבין שניהם, מיושרים בטור. כדור הארץ מטיל צל על הירח ומסתיר אותו מעינינו.
התהליך אורך מספר שעות, בהן הירח נכנס לתחום הצל, מכוסה לגמרי (שיא הליקוי) ולבסוף יוצא מתחום הצל.
למעשה, אנחנו עוברים בשעות בודדות, את כל המחזוריות החודשית של הירח. רק מלחשוב על כל האופציות לעבודת קסם בליקוי ירח, אני מתרגשת.

כך שיש לנו את האנרגיה של ירח הפרחים המלא ובנוסף, אנרגיה שמביא ליקוי הירח.
ליקוי ירח הוא תמיד זמן טוב לעבוד על הצללים שלנו בהקשר האנרגיה הרחבה יותר שהלבנה מביאה.

אז מה אפשר לעשות בחודש הפרחים?

מכיוון שממבחינה רוחנית ירח הפרחים מסמל שפע, הנאה, רומנטיקה, פוריות, צחוק וצבע, זה זמן להוסיף קצת צבע לאלטר, ולעבוד על הנושאים האלו, שיקבלו בוסט מהאנרגיה הירחית.

זמן להוסיף קצת צבע לגינה ולשתול פרחים צבעוניים, להוסיף ירוק לבית.
אפשר לעשות חודש קונספט בדגש על אינטימיות והנאה. לכי על זה! חדשי את המצעים בחדר השינה, הוציאי את הטלוויזיה, פזרי יום נרות, הדליקי קטורת ( הקטרת פרחים מיובשים על גחל, כמו יסמין, ורדים, קלנדולה, הדס) מוסיקה נעימה…

שיהיה לנו חודש פרחים פורח במיוחד!

הירח היום

שמות הירח ומשמעותו

מקצבי הירח

שיר לירח מלא