[סוגי הוויות]

מלאכים- מגשרי העולמות

ישנן רמות שונות של מלאכים בממלכות העליונות, מהשרפים הקרובים ביותר לאור המקור, דרך הכרובים המשמשים מסך שחוֹצץ בין בני האדם לבין האלוהות שבשמים, ועד למלאכים השומרים של כל אחד מבני האנוש.
יש מלאכים שעובדים באופן ישיר יותר עם הבני האדם ויש שלא.

השרפים הם מלאכי יסוד האש והם כמעט שאינם מגיעים למימדים נמוכים מכיוון שאורם ועוצמתם חזקה מדי עבורנו. השרפים הם מלאכים בעלי שישה כנפיים השרים את שבחי האל ללא הפסקה.
הכרובים הם מלאכים הקשורים לקדושה ושמירה מפני חטא. הכרובים הוצבו בפתח גן עדן לאחר שהאדם חטא ועל ארון הברית.
ישם גם ארכי מלאכים (ארכי פירושו שלטון או ראשי ביוונית), שמעבר לכך שהם אחראים על מלאכים אחרים, יש להם גם משימות ארציות בהיקף גדול . למשל, המלאך גבריאל ידוע שמעביר מסרים מרכזיים לאנשים לאורך ההיסטוריה. הנוצרים מאמינים שאלוהים שלח את גבריאל להודיע ​​לבתולה מרי שהיא תהפוך לאמו של ישו, המוסלמים מאמינים שגבריאל העביר את הקוראן כולו לנביא מוחמד.

כמו כן, לכל אדם יש מלאך שומר המלווה אותו, מרגע הלידה ועד המוות. תפקידו של המלאך לשמור על האדם, אך לא להתערב בבחירה החופשית שלו.

Photo by Lukas Meier on Unsplash

אם אנחנו מסכימים על עקרון האחדות, אולי נוכל לקבל שכל דרגות המלאכים לא רק שקשורות אחד עם השני, אלא בקשר עם כל שאר ההוויות השונות, וביחד יוצרים אורגניזם חי, פעיל, נושם, שמחזיק ברטט את גאיה.

מלאכים מופיעים לא מעט בטקסטים דתיים מערביים אבל גם בטקסטים בעל אוריינטציה של מאגיה וכישוף.

התנ”ך שופך מעט מאוד אור על המלאכים, אך סופרים מאוחרים יותר בהתייחסם אל הכתובים, השלימו והוסיפו מידע כמיטב הבנתם, שהייתה מוגבלת, וגם בעלת אג’נדה מסוימת שתאמה הן לרוח התקופה והן “לאמת” שביקשו להעביר בכתובים.

מערכות דתיות שונות נותנות למלאכים שמות שונים, וקבעו אותם בתודעתנו כזרם תודעה מסוים. אלה מלאכים של היהדות ואלה של הנצרות או האיסלם, ולמלאך מסוים יכולים להיות שמות שונים המושפעים מהמניפולציה הדתית שחלה עליו, בהתאם לסיפור אותו הוא משרת.

בימיה הראשונים של הנצרות, היו מאמינים שחשבו שישו היה מלאך.
ישו איבד רשמית את מלאכותו, כאשר הקיסר הרומאי קונסטנטינוס הראשון כינס את מועצת ניקיאה בשנת 325. שם הוטל על הבישופים לאחד את התפיסות המגוונות, ולעתים אף הסותרות, של אלוהים, ישו והנצרות, לתיאולוגיה אחת ומאוחדת.

במנזרים נוצריים מוקדמים, סגפנים רבים הניחו שרק התלמידים הטובים יקבלו איזשהו מאמן אלוהי בצורת מלאך שיעזור להם. זה היה סימן להצלחתם הרוחנית, ובוודאי שלא היה מלאך לכל אדם.

מעט בהמשך, בישופים החלו להבטיח מלאך שומר לכל אדם.

מלאכים נופלים

ע”פ הנצרות, לא כל המלאכים נשארו מלאכים. השטן למשל, היה פעם מלאך בשם לוציפר (לוזבל שמשמעו “אור יפייפה”) מלאך שנפל מהשמים.

המקור העיקרי לדעת אילו מלאכים נפלו, הוא ספר חנוך, המספר על 200 מלאכים שנפלו. העובדה שמלאכים יכולים ליפול מהשמיים, מרמזים על כך שיש להם רצון חופשי. (בניגוד ליהדות בה למלאכים אין בחירה חופשית והם מתוכנתים-מראש לשרת את אלוקים)

המלאכים שנפלו היו שייכים לקבוצה השמיימית ששמרה על ראשית האנושות. הם נוצרו במיוחד על ידי אלוהים כדי להשגיח על האדם. הם התחילו לחקור את יוצרם, התרחקו ממנו וביצעו “חטאים” שונים, בעיקר של תשוקה, מה שהוביל לכך שאלוהים השליך אותם מהשמיים לאדמה.
בהיותם על האדמה, הזדווגו עם בנות האדם. הדעות חלוקות לגבי הנפילים המוזכרים בתנך. האם אלו הם המלאכים שנפלו או שאלו ילדיהם כתוצאה מהזיווג.
בתקופת בית שני רווחה הפרשנות שהנפילים נשטפו בשיטפון המבול, אך רוחותיהם שנשארו הם השדים. במאות הראשונות לספירה, פרשנות זו נדחתה והעוולות שבגינם חל המבול, היו עוולות אנושיות בלבד.

.

לוציפר, המלאך שנפל

מלאכים נוספים שנפלו מלבד לוציפר הם- סמיאצה, יקון, קסבל, עזאזל, שמסיאל, גאדראל , תמיאל, רמיאל, עגניאל, ארזיאל, עשהאל ועוד…

למעשה המלאכים הנופלים ירדו לארץ, וגילו לבני האדם סודות כישוף והשחיתו את התנהגותם.

שמסיאל לימד את סימני השמש, תמיאל לימד על רוחות ושדים והראה לאדם שגם הוא יכול להיות חשוב כמו אלוהים, עגניאל לימד שימוש בשורשים ועשבים, ברקאל לימד את האדם את תורת הכוכבים (אסטרולוגיה) יומיאל לימד מטארולוגיה, קוקבל לימד אסטרונומיה, שריאל לימד את האנושות על מסלולי הירח ולוח השנה הירחי.  

כמה תיאולוגים בתקופת ימי הביניים ובתקופות מודרניות ראשונות, חשבו שלכל אדם יש מלאך שומר וגם מלאך שנפל.

חוקרים נוצריים במאה השנייה והשלישית, הראו שלמלכים הנופלים יש תפקיד חשוב בבריאה (ההרס כחלק בסדר הטבעי של היקום)

הינדים מאמינים כי ישויות מלאכיות ביקום עשויות להיות טובות (דוות) או רעות (asuras) כי כך אלוהים הבורא, ברהמה, ברא אותם.

בזרמי כישוף שונים, ההגדרות של מלאכים מתרחבות לתודעות אלמנטריות שונות.

המלאכים הם מבנים אנרגטיים של תודעה רחבה וגבוהה (התודעה האנושית המוגבלת שלנו רואה אותם בדרך שבה המוח שלנו מתרגם את האנרגיה שלהם לרוב למשהו אוורירי, מלא באור, עם כנפיים)

אותם מבנים אנרגטיים שיצאו מהמקור כשליחים, ככוח אוניברסלי שזורם על מנת להתבטא בכל צורות הבריאה, התפצלו להמון חלקים-איכויות. ניתן לחוות אנרגיות אלו כגושים תודעתיים, וניתן לחוות אותם דרך הפיצול.

למרות אופן המחשבה על מלאכים כמין זכר, למלאכים אין מין ספציפי ויש להם 2 היבטים מאוזנים בתוכם- זכר ונקבה. הם יכולים להופיע בפני בני אדם בכל צורה. מכיוון שלרובנו “מסתדר” שמלאכים הם זכרים, לרוב הם יופיעו ככאלו.

המלאכים שעובדים באופן ישיר יותר עם האנושות, נוטים לעבוד בתוך מבנים שבני אדם יכולים להבין ולקלוט.

למשל- הם מקרינים תמונות שיש באוצר מילים שלנו, על מנת שנוכל להתחבר לאנרגיה שלהם, בין אם זה כנפיים, חרב, אש, חצי גוף חיה, צבע מסוים וכו’, וזאת על מנת שהמוח שלנו יוכל לתרגם את האנרגיה שלהם.
אלו ישויות שיש בהם כמויות כוח אדירות והחיבור דרך הפילטר הזה, מגן עלינו.
בדיוק כמו ששנאי מפחית את החשמל לרמה בה ניתן להשתמש בה בבטחה בבית.

מלאכי הכיוונים

בְּשֵׁם אֲדֹנָי אֱלֹהֵי יִשְׂרָאֵל,
מִימִינִי מִיכָאֵל, וּמִשְּׂמֹאלִי גַּבְרִיאֵל,
וּמִלְּפָנַי אוֹרִיאֵל, וּמֵאֲחוֹרַי רְפָאֵל,
וְעַל רֹאשִׁי שְׁכִינַת אֵל

קריאת שמע

ישנם 4 מלאכים שנקשרו רבות בטקסטים מאגיים והם מלאכי ארבעת הכיוונים:

המלאך אוריאל- מזרח

קרן החזון של בהירות, בדיוק כפי שהבוקר עולה מהמזרח ומביא בהירות

אוריאל פותח בפניך את השער האנרגטי לחיים בחסד ובקלות. אוריאל כאן כדי להראות לך את מה שאתה לא יכול לראות בעצמך. אולי לא תמיד תרצה לראות מה אוריאל מראה לך, אבל המידע שאוריאל מביא הוא תמיד לטובתך הגבוהה ביותר.

בכל פעם שאתה צריך שיהיה לך מוח צלול (צלילות קשורה ליסוד האוויר המשויך לכוח האלמנטרי של המזרח) אוריאל ירים את ענן התפיסה שלך כך שמוחך יהא מואר בבהירות. אוריאל מראה לך מה דרך הפעולה הנכונה בכל מצב נתון.

המלאך גבריאל- דרום

השליח ומביא מזל טוב.

גבריאל הוא שליח הנבואה והאמת. גבריאל מגיע ומצווה עלינו להפוך ממצב תודעה ישן למצב תודעה חדש וגבוה יותר (כמו האש הקשורה בדרום , האש שעושה טרנספורמציה)  גבריאל מביא מזל טוב ואושר. גבריאל מגיע גם כשנשמה עוזבת את המישור הזה כדי להבטיח מעבר בטוח ומסייע גם בסיומים של מערכות יחסים.

המלאך רפאל- מערב

המרפא. מביא הגאולה.

רפאל מביא אנרגיית ריפוי עמוקה לכל מצב על ידי ריפוי הגוף ותיקון בריאותו הנפשית והרוחנית. במערכות יחסים רפאל מביא אהבה אינטימית, כשיש קושי בחיים, המתנה של רפאל היא לתקן את מה שנשבר. רפאל הוא העובד עם ה- DNA שלנו כדי לשמור על בריאותנו. רפאל הוא גם המדריך לנשמות אבודות, נפשות שעברו דרך חשוכה. בכוחו של רפאל לאחזר נשמות ולהחזירן לגני האור שבשמיים. רפאל מנקה קארמה ומוחק חובות רוחניים.

המלאך מיכאל- צפון

המגן וקוטל הרשע

בנצרות, חזון יוחנן, המלאך מיכאל הוא זה שאלוהים שלח להלחם מול לוציפר. המשמעות היא שכוחו של מיכאל נותן לך את היכולת להתגבר על החלקים המרוכזים, נרקסיסטיים, מלאי האשמה והשנאה, עם ההיבטים שגורמים לנו להרגיש נפרדים מאהבה, משפע וברכה. אלו השדים הפנימיים שלנו שמיכאל עוזר להתגבר עליהם.
בין אם מדובר בבעיה של עצמך ובין אם במקרים שמישהו או משהו מנסה לפגוע בך, מיכאל הוא זה שמניף את חרבו הקוטלת.  נאמר כי מיכאל רואה בנו, בני האדם את משפחתו האבודה ולכן הוא מסור כל כך לבני האדם .

ארכי מלאכים אלו מחזיקים במפתחות לתודעה מאירה בקנה מידה גדול, והם יכולים לעשות את עבודתם רק כאשר הם זומנו על ידינו (בניגוד למלאכים מלווים)

מלאכים שומרים או מלאכים מלווים, זו רמה של ישויות מלאכית שיכולות להופיע במגוון דרכים, חלקם גם בדמות אדם.

כשאנחנו מבקשים לזמן מלאכים, ככל שאנחנו “יורדים” יותר מתבנית מלאכית לפונקציה (תמונה, תיאור, תחום המלאך וכו- שאנחנו קוראים לו באמצעותם…) המבנה, התבנית, הופכת כלי ריק, ועשויה להכיל שארית אנרגיה מלאכית, במקום עוצמה גדולה יותר.

לכן כדאי לבקש לעבוד עם אנרגיה מלאכית מסוימת ופחות להתחבר לדימוי מסוים שיש לנו בראש לגבי איך הם צריכים להופיע, על מנת לאפשר להם להגיע בצורה הגבוהה ביותר האפשרית עבורנו.

מלאכים נוספים שעובדים איתם בריפוי הם מלאכי סף.

אלו לא מלאכים המופיעים בעולמנו. אלו כאן העוסקים במימדי ריפוי עמוקים, ועובדים עם העולם שמעבר או עוזרים להעביר נשמות לצד השני, אפשר לראות אותם עושים את עבודתם מעבר לסף.

תפקיד נוסף של מלאכי הסף הוא להעביר את התודעה של בני אדם למימד גבוה יותר (היבט המרכבה) . המרכבה מאפשרת גישה מהמימד הארצי למימד השמיימי, ולמעשה הם אלו שמפעילים תבנית גשר הזו.

אין להם שום תפקיד של לימוד עבור האנושות, אלא תפקיד של גשר ומעבר בין עולמות.

סוגי הוויות ויצורי קסם