כישוף- יסודות וכלים

אלטר- למה כדאי לך, ואיך להכין כזה משלך

למה לנו אלטר?

אלטר הוא ייצוג חיצוני של הכוונה שלנו, וככזה הוא משפיע על האנרגיה שלנו ו\או משמש אותנו בטקסים שלנו.
צריך להבדיל בין 2 סוגים של אלטר.

אלטר יכול להיות מוקד הרמוני של יופי וכוח, עם ויברציה שתרומם אותנו ולמרות שהוא בעיקרו עיצוב יפה והרמוני, הוא עוזר לנו להתחבר לעצמנו כי הוא מותאם לנו אישית, ואלטר יכול להיות חלק משמעותי מפרקטיקת הקסם שמתרגלים, וככזה הוא יכיל אלמנטים משמעותיים לעבודה המאגית הספציפית. (ולעיתים הם קצת מזה וקצת מזה)

מכיוון שקל יותר להתחיל לעבוד עם אלטר להעלאת האנרגיה שלי ושל המרחב, אני אתרכז בו, ומתוך כך אפשר לגזור בניית אלטר לפרקטיקה מאגית.

בעבר אלטר (מזבח) שימש בטקסים דתיים, והתקשר להעלאת מזבחות לאלים או לאלוהים.
לכל תרבות יש גרסה משלה למזבח.
מאחר וזו דרך לכבד את המרחב הפיזי שלנו ולהזכיר לנו את החיבור הבלתי אמצעי שלנו לרוח ולקדושה, אנשים התחילו ליצור אלטר במרחבים הפרטיים שלהם.

אלטר לרוב נוצר על גבי משטח שטוח (עגול או מלבני). זה יכול להיות שולחן אבל גם צלחת, מגש אוו מדף שעליו יונחו חפצים מסוימים שמוקדשים לכוונת הלב.

אלטר יכול להיות קטן, גדול, מפואר או מינימליסטי, והמרחב הזה בו נמצא האלטר צריך להיות נקי מפסולת ובלאגן.

במובן הרוחני, האלטר הוא מקום פיזי שמשמש להתבוננות, הרהור, טקס, להיות בשקט, לתקשר, להיות בהכרת תודה, להתחבר לעצמי ולאלוהות, ולעשות בו כל צורה של עבודה הפנימית.

Image by Tracy Lundgren from Pixabay

מה אפשר לשים באלטר?

ארבעת האלמנטים

להניח את ארבעת האלמנטים בהתאמה לכיוונים. חפצים המייצגים רוח למזרח (נוצות, קטורת), חפצים המייצגים אש לדרום (נר) , חפצים שמייצגים מים למערב (גביע מים, צדפה) ואדמה לצפון (מלח, משהו מחימר, אדמה, עציץ)

אפשר לקבל רעיונות נוספים בפודקאסט על אלמנטים וכיוונים

חפצים בעלי משמעות אישית

רק את קובעת מה בעל משמעות עבורך. זה יכול להיות חפץ קטן שמצאת ביער, או משהו שהילדה שלך הכינה עבורך ומביא לך תחושה של חגיגיות ושמחה. תכשיט שאמך הורישה לך… כל חפץ שיש בו השראה עבורך זו בחירה מצוינת.

קריסטלים

קריסטלים שאת אוהבת, או אבנים וחלוקי נחל שמצאת ואת מתחברת אליהם. זה יכול להיות גם קריסטלים שמשמשים אוותך כרגע לריפוי עצמי.

מעמד לקטורת או קופלרה
ריחות נעימים שאת מקטירה הם תוספת מצוינת לבלוטות הריח שלך, והעשן שכמובן משפיע על האנרגיה במרחב לפי הצורך, בין אם את רוצה לטהר או להכניס אנרגיה מסוימת ולעבוד איתה.

פסלים

אם את אוהבת ומחוברת לדמות מסוימת אפשר להוסיף פסל שלה. זה יכול להיות מלאך או אלוהות מסוימת, או אפילו סתם משהו יפה ( אמרנו שאלטר זה גם מוקד הרמוני שמעלה את האנרגיה שלי ושל המרחב הפיזי שלי)

במידה והאלטר שלך מוקדש לפרקטיקה מאגית, מן הסתם יהיו בו פסלים של הכוחות או האלוהויות איתם את עובדת.

ינטרה YANTRA

ינטרה היא דיאגרמה גאומטרית. היא נחשבת למסייעת במדיטציה בשל האיכויות האסתטיות והסימטריות שלה. יש ינטרות ספציפיות שמקושרות לאלוהויות ספציפיות או לאנרגיות המשמשות לביצוע משימות מסוימות (למשל להוסיף אנרגיה מסוימת לחיים או להוציא)
לעיתים על הינטרות כתובות מנטרות.

קלפים

את יכולה להניח את הקלפים שלך באלטר. רק שימי לב שאם יש לך כמה חבילות של קלפים, זה לא הופך להיות שולחן קלפים. הרעיון הוא לשים שם חבילה שאת עובדת איתה הרבה ויש לה משמעות עבורך. ( וגם לגשת מדי פעם לאלטר ולמשוך קלף עם מסר עבורך, הוא רעיון מצוין ומתחזק את האלטר)

יומן

מי לא מכיר את מחברת הצללים של המכשפה? אז את לא חייבת להחזיק מחברת כזו, אבל אם יש לך הגיגים בעלי משמעות עבורך וכתיבה היא חלק מהתרגול שלך, את יכולה להניח באלטר את היומן ביחד עם עט יפה רק למטרה זו.

תמונות

כל תמונה שנותנת לך השראה ועוזרת לך להתחבר ליופי ולרוח היא מצוינת.

אני למשל עובדת הרבה עם הילדה הפנימית שלי, ולכן אני שמה תמונה שלי כילדה באלטר, ואני נשבעת שלמרות שהתמונה היא של ילדה רצינית ואולי אפילו עצובה, מדי פעם היא מחייכת אלי מהתמונה.

אחרי סוו’ין שהוא חג לאבות הקדומים שלנו, שמתי שם במשך תקופה תמונות של קרובי משפחה ובעלי חיים שלי שמתו, על מנת שאוכל להתחבר אליהם ולהודות להם.

כדאי למצוא דרך סימטרית כלשהי לסדר את החפצים ולא סתם בערבוביה.
חשוב לשמור על הנקיון שלו. לחדש את המים, או להוסיף קצת חיות וצבע ע”פ צורך.

האלטר שלי

באלטר שלי יש ייצוג לכל ארבעת האלמנטים ע”י מניפת נוצות, קופלרה ואתמ’ה במזרח, נר גדול בדרום, צדפה עם מים במערב, וצלוחית חרס קטנה עם מלח שחור ותכשיט חימר מבורך.
במרכז יש כדור בדולח. יש שם גם קלפי טארוט, רונים איתם אני עושה פתיחת בוקר, ופלח של אגת כחולה שמשמש להטענה של חפצים. עוד יש שם “רחם” שהכנתי מאדמה עם מכסה להטענת קריסטלים קטנים בתוכה. יש שם גם תמונה שלי כילדה קטנה, איתה ומולה אני עושה עבודה. זה האלטר הקבוע שלי.
מדי עונה וע”פ מעגל השנה אני מוסיפה לו צבע, פרחים, צמחי תבלין או משהו שמייצג עבורי את העונה.

יש לי אלטר נוסף העשוי ברובו מחפצי טבע והוא מוקדש לעבודת ריפוי האבות הקדומים שלי. הוא עשוי כמנדלה משעועית בובס גדולה ושעועית חומה גדולה. יש שם גם נוצות וקריסטלים ועל גזעי עץ קטנים כתבתי את שמות הסבים\סבתות של השושלת שלי (מחולק לרבעים). גם מול האלטר הזה אני עושה עבודה יומיומית. זה לא אלטר קבוע והוא עשוי להשתנות ( אם כי האלטר הספציפי הזה אני עובדת איתו כבר כחצי שנה, ומניחה שהוא יהיה עוד זמן ארוך איתי)

ויש לי עוד אלטר בחצר שאני מכינה אותו בהתאם לצורך ספציפי, והוא לרוב עשוי רק מאלמנטים טבעיים כמו אבנים, קריסטלים, חרובים, פירות ועוד. אלטר חוץ לא מחזיק הרבה זמן מעמד ואני נוטה לפרק אותו לאחר שסיים את עבודתו.

אז אם נסכם את החלק הזה, אנחנו נרצה לשים באלטר שלנו, חפצים המייצגים אותנו ואת מה שאנחנו אוהבות, חפצים המייצגים את ארבעת האלמנטים (במידה ויש לזה משמעות עבורך), את התכונות והכוחות שאנחנו רוצות להוסיף לחיינו, מה שמייצג את הילד הפנימי או חיבור להדרכה שלנו, או את מחזור החיים והמוות, עצמים שמגבירים אנרגיה וכל אובייקט שמעורר השראה עבורנו.

 

נקודה חשובה נוספת
אין צורך להוציא הרבה כסף על האלטר. נהפוך הוא. אלו פריטים שצריכים למצוא אותך יותר משאת מוצאת אותם, ולעיתים לוקח זמן למצוא את החפצים לאלטר שישמש אותנו לתקופה ארוכה. זה לא לצאת עם רשימת קניות, זבנג וגמרנו.
זה יכול להיות חפצים עתיקים מהמשפחה שלך שיגיעו אלייך בזמן הנכון, או משהו שתקבלי במתנה, מחנויות יד שניה, מהטבע עצמו (לשים לב שאת לא לוקחת משהו שלא שייך לך ושיש לך רשות אנרגטית לקחת אותם) או דברים את מייצרת בעצמך.
אז את יכולה להתחיל האלטר הפשוט ביותר ולאט לאט הוא ילך ויתרחב.

איך האלטר תורם לנו ומה המשמעות שלו

המרחבים סביבנו חדורי אנרגיה, והם רוטטים בתדר מסוים. החלל סביבנו יכול לתמוך ולהעצים אותנו או לרוקן אותנו מאנרגיה.

אנחנו נרצה שמרחב שלנו יתמוך בתחושה של יופי וקדושה, כדי שיהיה לנו קל יותר להתחבר ולהדהד את התחושות האלו בתוכנו.

מרחב כזה הוא נקודה של הרמוניה, שקט וקדושה בבית. הם מרכז של כוונה מבורכת.

האלטר שלנו הופך לאט למרכז כוח. אני עורכת שם את טקסי הבוקר שלי וטקסים נוספים, מדליקה נרות שבת ועושה הבדלה ( ממש לא ממקום דתי, אלא של מתן תשומת לב לאנרגיה הזו)

ליד האלטר אני עושה מדיטציות, ומטעינה חפצים חדשים שקשורים לעבודה המאגית.

כל עוד אני בבית, יש שם נר גדול דולק וכשאני יוצאת אני מכבה אותו , חוזרת, ושוב מדליקה.

תנועה באלטר

אלטר מבקש תנועה. זאת אומרת שאם יש לך שולחן יפה שיצרת אבל את לא עושה איתו כלום, הוא נשאר רק שולחן יפה.

אלטר מבקש שנעבוד איתו. בסופו של דבר נוצרת דינמיקה משותפת ביננו. אני עובדת במרחב הזה והמרחב הזה מרומם אותי ויוצר לי חיבור ישיר לכוונה שלשמה נוצר האלטר.
האלטר מבקש גם תנועה בתוכו. את עשויה לגלות שפריטים מסוימים שהנחת עליו כבר לא רלוונטיים, וחפצים אחרים ירצו להכנס לשם.
נוצרת תנועה שמדייקת את הכוונה שלך ואת המשמעות של האלטר עבורך ועבור המרחב הפיזי שבו הוא נמצא.